تبلیغات
اینـــــــ... آسمانــــــ... آبیــــــ...

اینـــــــ... آسمانــــــ... آبیــــــ...
دلم نمی گیردـــــــــ...تنگ هم نمی شودــــــــ...من دیگر دلم را به خدا سپرده امــــــــ...

به گزارش خبرگزاری مهر، رهبر معظم انقلاب اسلامی دومین نامه خود خطاب به جوانان کشورهای غربی را در رسانه ها منتشر کردند. رهبر معظم انقلاب در ابتدای این نامه تاریخی فرموده‌اند: «حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. برای من تأسّف‌بار است که چنین رویدادهایی بستر سخن را بسازد، امّا واقعیّت این است که اگر مسائل دردناک، زمینه‌ای برای چاره‌اندیشی و محملی برای همفکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی در هر نقطه از جهان، به‌خودی‌خود برای همنوعان اندوه‌بار است. منظره‌ی کودکی که در برابر دیدگان عزیزانش جان میدهد، مادری که شادی خانواده‌اش به عزا مبدّل میشود، شوهری که پیکر بی‌جان همسرش را شتابان به سویی میبرد، و یا تماشاگری که نمیداند تا لحظاتی دیگر آخرین پرده‌ی نمایش زندگی را خواهد دید، مناظری نیست که عواطف و احساسات انسانی را برنینگیزد. هرکس که از محبّت و انسانیّت بهره‌ای برده باشد، از دیدن این صحنه‌ها متأثّر و متألّم می شود؛ چه در فرانسه رخ دهد، چه در فلسطین و عراق و لبنان و سوریه. قطعاً یک‌ونیم میلیارد مسلمان همین احساس را دارند و از عاملان و مسبّبان این فجایع، منزجر و بیزارند. امّا مسئله این است که رنجهای امروز اگر مایه‌ی ساختن فردایی بهتر و ایمن‌تر نشود، فقط به خاطره‌هایی تلخ و بی‌ثمر فرو خواهد کاست. من ایمان دارم که تنها شما جوانهایید که با درس گرفتن از ناملایمات امروز، قادر خواهید بود راه‌هایی نو برای ساخت آینده بیابید و سدّ بیراهه‌هایی شوید که غرب را به نقطه‌ی کنونی رسانده است».

انتشار دومین نامه تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان کشورهای غربی بازتاب گسترده ای در رسانه های عرب زبان داشت که شرح گوشه ای از آن از نظر می گذرد:

شبکه لبنانی المیادین ضمن انتشار بخش های وسیعی از نامه رهبر معظم انقلاب به نقل از ایشان نوشت: یک میلیارد و نیم جمعیت مسلمانان جهان از اقدامات تروریستی تکفیریها مبرّا بوده و از عاملان این اقدامات کینه به دل دارند. این شبکه لبنانی همچنین اعلام کرد: آیت الله خامنه ای از حادثه تروریستی اخیر در فرانسه به عنوان تصویری از سالها اقدامات تروریستی در سوریه، عراق، افغانستان و یمن یاد کردند.

شبکه المنار نیز ضمن پوشش بخش های زیادی از نامه رهبر معظم انقلاب طی دقایق اولیه انتشار این نامه تاریخی، نوشت: آیت الله خامنه ای در این نامه تأکید کردند کمتر کسی وجود دارد که از نقش آمریکا در تشکیل گروه های تروریستی همچون طالبان و القاعده و تسلیح آنها بی خبر باشد.

پایگاه خبری النشره نیز با انتشار تیتر «حوادث تروریستی اخیر در فرانسه مرا به گفتگو با جوانان در کشورهای غربی واداشت» از سخنان رهبری، نوشت: رهبر ایران اعلام کرد اقدامات تروریستی در فرانسه مشابه سالها اقدامات تروریستی در سوریه، عراق، افغانستان و یمن بود. این پایگاه لبنانی نزدیک به جریان «المستقبل» در پوشش نامه تاریخی رهبر معظم انقلاب به آن قسمت از نامه که به سیاست های دوگانه غرب در قبال تروریسم و توحش صهیونیستها می پردازد، هیچ اشاره ای نکرده است.

پایگاه لبنانی العهد نیز با پوشش بخش های زیادی از نامه تاریخی رهبر معظم انقلاب در دقایق اولیه انتشار این نامه به نقل از ایشان نوشت: تروریسم امروز به درد مشترک میان ما و شما تبدیل شده است.

پایگاه النهار نیز با انتشار این تیتر «آمریکا از تروریسم حمایت می کند» از محتویات نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان کشورهای غربی نوشت: رهبر عالی ایران در نامه ای به جوانان در کشورهای غربی به شدت از سیاست های دوگانه غرب در قبال تروریسم انتقاد کرد. این پایگاه همچنین تصریح کرد: نامه رهبر عالی ایران به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ترجمه شده است.

شبکه العربیه نیز ضمن انتشار گزینشی بخش هایی از نامه مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: رهبر ایران سیاست های غرب در قبال تروریسم را به باد انتقاد گرفته و آن را به شدت محکوم کرد.


[ دوشنبه 9 آذر 1394 ] [ 10:32 ب.ظ ] [ مریم سادات ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
نظر سنجی
آهنگ وبم چطوره؟؟؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
دانلود آهنگ جدید